Kosmetyki samochodowe, które warto mieć w garażu

Kosmetyki samochodowe, które warto mieć w garażu

Chemia samochodowa

Jeśli mamy zadbane auto będzie ono dobrze świadczyło o nas. obecnie nie trzeba już przeznaczać dużych środków na to by myć auto w myjni samochodowej. Można mieć kosmetyki podstawowe pod ręką i dzięki nim skutecznie zadbamy o samochód.

Kosmetyki samochodowe - rodzaje

Obecnie oferowane nam kosmetyki to wiele różnych produktów poza klasycznym szamponem. Stosuje się między innymi specjalne środki do czyszczenia tapicerki. Niezależnie od tego czy robimy generalne sprzątanie czy czyścimy regularnie dobrze mieć dobre środki.

Profesjonalna pielęgnacja samochodowa z zewnątrz

Podstawowym zabiegiem będzie mycie samochodu co pewnie każdy z nas regularnie robi. To właśnie pozwoli nam usunąć zabrudzenia i zanieczyszczenia z drogi oraz te pochodzenia organicznego. Dobrej jakości szampon radzi sobie ze wszystkimi brudami, niektóre preparaty mają taki środek, który chronić może przed odbarwieniem lakieru. Dzięki temu mamy świetny połysk, szczególnie gdy mamy trudne do usunięcia plamy zastosować można mocniejsze detergenty.

Wosk do auta

Gwarantuje nam poprawę wyglądu, konserwacje oraz ochronę naszego samochodu. Woskowanie sprawi, że potem mycie auta też będzie łatwiejsze. zabieg ten stosować można co dwa miesiące, jeśli regularnie korzystamy z samochodu. Jeśli chodzi o preparaty do woskowania dostępnych jest wiele różnorakich produktów. to właśnie dzięki nim poprawimy wygląd lakieru, usuniemy drobne rysy oraz pogłębimy kolor. Jeśli uszkodzenia są poważniejsze stosować można wypełniające kredki. Elementy z tworzywa sztucznego należy czyścić przez specjalnie przygotowane do tego środki. Można również zastosować czernidła do opon albo też specjalne środki do czyszczenia felg.

Zabiegi samochodowe

Czyścimy wnętrze auta

Warto regularnie dbać o czyszczenie wnętrza samochodu. Można się postarać o używanie różnych kosmetyków, które pozwolą na skuteczne czyszczenie kokpitu, który będzie miał świetny połysk. Jednocześnie warto mieć taki produkt, który zagwarantuje, że kurz nie będzie tam ponownie osiadał. Jeśli w samochodzie jest tapicerka materiałowa warto ją prać, przy skórzanej stosować należy specjalne preparaty. Obok kosmetyków trzeba mieć także akcesoria umożliwiające ich nakładanie czy polerowanie.

Dorota Jachim

Redakcja lilironies.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji

Jak odpowiednio dbać o wnętrze samochodu?
Jakich kosmetyków samochodowych warto używać?
Które marki oferują najlepsze kosmetyki samochodowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

kontakt@lilironies.pl