Kosmetyki samochodowe – Podsumowanie

Niezależnie od tego czy samochód ma być sprzedany czy może chcemy pokazać swoje rozwiązania na dużej imprezie tuningowej to zawsze czyszczenie i woskowanie może sprawić, że auto całkowicie zmieni swój wygląd. Ale do tego oczywiście trzeba mieć odpowiednie kosmetyki. (https://sklep.motogo.pl/pielegnacja-lakieru-c4)

Czy karoseria auta jest porysowana, czy też nie ma uszkodzeń?

Jeśli mamy nowy samochód, który ma niewielki przebieg i gładki lakier to mamy już jeden problem z głowy. Od razu po myciu można nakładać wosk. Jeśli niestety powłoka nie będzie odpowiednia, będą zabrudzenia czy rysy dobrze będzie kupić środek, który może te elementy usunąć. Osad drogowy, pozostałości po deszczach, pył z klocków hamulcowych, resztki owadów, ptasich odchodów będzie można usuwać przez glinkę, jeśli jednak pojawiają się rysy można stosować. All in One Polish firmy Chemical Guys . Środek działać będzie na kilka sposobów. Środki ścierne mogą eliminować nawet bardzo głęboki rysy. Nanocząsteczki wpływać będą na przywrócenie połysku i pogłębią również kolor a jednocześnie sprawią, że lakier będzie zabezpieczony.

Czy auto wymaga kompleksowego czyszczenia?

Jeśli chcemy doprowadzić auto do wyglądu wystawowego to poza szamponem i woskiem warto także decydować się na inne dodatkowe kosmetyki. Mogą tutaj być elementy do opon wosk do chromowanych elementów, płyn do mycia felg czy też specyfiki, które służą do nabłyszczenia tablicy rozdzielczej.

Czyszczenie samochodu

Czy chcesz poprawić widoczność w deszczowe dni?

Jeśli liczymy na taki efekt to dobrze będzie się zastanowić nad kupowaniem preparatu do szyb określonego niewidzialną ściereczką. Po nałożeniu woda nie będzie przylegać do szyby i dzięki temu szybko spływa, szybko one schną. Dochodzi również do efekty samooczyszczenia, widoczność przy złych warunkach może się poprawić nawet o około 30%. Kolejny trik jaki będzie można zastosować to antypara. Nałożenie tego preparatu ograniczy osiadanie pary i tym samym również ta widoczność będzie lepsza, co za tym idzie bezpieczeństwo podróży będzie większe. są to takie rozwiązania, które przede wszystkim mają wiele zalet od strony praktycznej i dlatego warto je wybierać i stosować u siebie.

Tomasz Prokop

Redakcja lilironies.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji

Jak odpowiednio dbać o wnętrze samochodu?
Jakich kosmetyków samochodowych warto używać?
Które marki oferują najlepsze kosmetyki samochodowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

kontakt@lilironies.pl