Kosmetyki samochodowe – producenci i ceny

W sklepach motoryzacyjnych oraz w innych miejscach, gdzie można kupić sprzęt tubingowy, znajdziemy masę preparatów oferowanych przez takie firmy, jak między innymi:

303;

Amtra (pod marką Moje Auto);

BlackWow;

Chemical Guys;

Collinite; Colourlock;

DodoJuice;

Inco Veritas (pod marką Auto Max);

Meguiar’s;

Poorboy’s;

Sonϋs;

Wolfgang;

Zaino;

Zymöl

Jak zawsze najtańsze są produkty krajowe do pielęgnacji samochodów. Wśród nich znajdziemy chociażby zwykły szampon z woskiem za 10 złotych. Szampony Zymöla z wyciągiem z cytryn będą nas kosztowały dwadzieścia razy więcej, ale jest w nich też mleczko kokosowe. Ta firma to zresztą dobry przykład drogich produktów, ponieważ jej preparaty zalicza się do najbardziej ekskluzywnych. Ich woski miesza się ręcznie, a zawartość carnauby może być w nich nawet 10 razy większa niż w produktach konkurencji.  (https://sklep.motogo.pl/manufacturers)

Woski samochodowe

Szczególnie warty polecenia jest wosk Zymöl Royale. Znajduje się w nim carnauba brazylijska (70% masy), uważana za najlepszą na świecie. Wosk został zaprojektowany dla Bugatti Royale, którego wykonano tylko kilka sztuk. Jego koszt to zawrotne 40.800 złotych, ale na pocieszenie można dodać, że producent uzupełnia go za darmo. Uspokójmy czytelników, że nikt nie będzie musiał się zapożyczać, by nawoskować swój samochód. Naturalną carnaubę zawiera na przykład wosk Natty`s Paste Wax Blue. Zapewnia on całkiem dobrą ochronę pojazdu, a jego cena to około 70 złotych.

Za około 100 złotych kupimy z kolei 476s Super Doublecoat Paste od Collinite. Jego zaletą jest wytrzymałość, ponieważ nie ima się go sól i jest całkiem odporny na zmywanie. Jego trwałość jest tak dobra, że gdyby było to jedyne kryterium wyboru, pokonywałby produkty kosztujące po kilka tysięcy złotych. Jest to produkt idealny na warunki zimowe.

Lakierowanie samochodu

Szampony samochodowe

Szampony i inne specyfiki prezentują się bardzo podobnie. Dobre umycie samochodu zapewni nam szampon Dodo Juice Born to be Mild, który kosztuje mnij niż 50 złotych, chociaż posiada neutralne pH i nie grozi zmyciem powłoki wosku. Trzeba przyznać, że ma niewielkie opakowanie, ale za to jest wydajny i można nim umyć normalny samochód nawet 25 razy. Zestaw szampon – płyn/glinka – wosk to cena maksymalnie 200 złotych. Podobny zestaw od firmy Zymöl to koszt około 850 złotych. Dostaniemy w nim szampon, wosk, płyn do czyszczenia lakieru, dozownik wosku ze ściereczka oraz specjalną odżywkę do skórzanej tapicerki.

Za maksymalnie kilkanaście złotych kupimy spraye nabłyszczające tablicę rozdzielczą. Duże, zachodnie produkty kosztują maksymalnie 50. Na koniec do tego wszystkiego można dokupić jeszcze środki konserwujące plastikowe elementy zewnętrzne samochodu, co będzie kosztowało 40-70 złotych, a dobra i skuteczna glinka to koszt dodatkowych 100 złotych. Nic więcej naprawdę nie potrzeba.

Mateusz Ślusarczyk

Redakcja lilironies.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji

Jak odpowiednio dbać o wnętrze samochodu?
Jakich kosmetyków samochodowych warto używać?
Które marki oferują najlepsze kosmetyki samochodowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

kontakt@lilironies.pl