Wskazówki dotyczące zachowania wrażenia nowego samochodu przez cały rok

Wskazówki dotyczące zachowania wrażenia nowego samochodu przez cały rok

Nie ma to jak wejście do czystego pojazdu, który ma zapach nowego samochodu. Utrzymanie samochodu w czystości i porządku jest konieczne i stanowi część podstawowej konserwacji ogólnej, aby zapewnić, że Twój samochód przetrwa próbę czasu. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, czyszczenie pojazdu może być uciążliwe. Na szczęście istnieją wskazówki dotyczące myjni i detailingu, dzięki którym praca ta stanie się o wiele łatwiejsza. W tym blogu podzielimy się kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci utrzymać piękny wygląd Twojego samochodu wewnątrz i na zewnątrz.

Czyszczenie wnętrza

Istnieje kilka produktów na rynku, które pomogą Ci utrzymać samochód w doskonałym stanie. Pierwszy z nich to produkty chroniące tapicerkę. Po wyczyszczeniu wnętrza samochodu, warto zastosować preparat chroniący tapicerkę. Zapobiegnie to uszkodzeniom słonecznym, a także powstrzyma tapicerkę przed wysychaniem i w końcu pękaniem.

Odkurzanie samochodu jest o wiele łatwiejsze z odpowiednią przystawką, upewnij się, że używasz przystawki z dyszą, aby dostać się pod siedzenia i do konsoli środkowej. Dysza może być również używana do dostania się między siedzenia i inne trudno dostępne zakamarki.

Szczotki do makijażu mogą być używane do czyszczenia otworów wentylacyjnych klimatyzacji. Dzięki nim praca jest lekka, a Ty możesz naprawdę dostać się tam i dokładnie je wyczyścić. Jeśli nie masz pędzla do makijażu, zawsze możesz użyć patyczka do lodów lub czegoś o podobnych wymiarach. Zawija chusteczkę lub cienką szmatkę dookoła patyczka do sopli i twój dobry iść.

Czyszczenie powierzchni zewnętrznej

Pierwszy krok dostawać zewnętrzną czystą jest oczywisty, daje mię myć. Spróbuj użyć dwóch wiader, jeden z ciepłą wodą z mydłem i czystą wodą. Po ty myjesz je puszek z mydlastą wodą podąża je up z świeżą wodą dla mniej smugi i lepszy wyniki.

Pan Myiagi z Karate Kid był na coś z jego wosk na, wosk off techniki. Woskowanie samochodu nie tylko sprawia, że Twój samochód błyszczy w świetle, ale także zapewnia powłokę ochronną dla lakieru Twojego pojazdu. Wosk pomoże utrzymać farbę przed blaknięciem w słońcu, a także zapobiegnie drobnym zadrapaniom.

Pamiętaj o mądrych słowach Pana Myiagi, kiedy nakładasz wosk na swój samochód. Najpierw nałóż wosk szmatką, a następnie czystą szmatką przejedź po tej samej sekcji. Nie bój się włożyć w to trochę wysiłku, aby naprawdę wydobyć połysk.

Podaruj swoim oponom odrobinę TLC, myjąc je i pokrywając sprayem ochronnym do opon. Spray ochronny do opon, jak sama nazwa wskazuje, chroni opony, tworząc ochronną powłokę wokół gumy. Dzięki niemu Twoje opony będą lśnić jak w salonie.

Dorota Jachim

Redakcja lilironies.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji

Jak odpowiednio dbać o wnętrze samochodu?
Jakich kosmetyków samochodowych warto używać?
Które marki oferują najlepsze kosmetyki samochodowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

kontakt@lilironies.pl