Kosmetyki samochodowe - karoseria
Osoby, które zastanawiają się nad tym, jak dbać o karoserię, powinny być zadowolone dowiadując się, że istnieje przynajmniej kilka środków, które można wykorzystać jedynie w tym celu. Tu na pierwszy plan wysuwają się szampony i żele, są one bowiem znane z tego, że usuwają nie tylko kurz i błoto, ale również mniej odporne zabrudzenia. (https://sklep.motogo.pl/pielegnacja-lakieru-c4)
Karoseria
Niektóre kosmetyki wzbogaca się dziś również o środku, które przeciwdziałają procesowi utleniania lakieru, a to sprawia, że kolor nie tylko nie blaknie, ale również pozostaje błyszczący jeszcze przed długi czas. Jeśli samochodem podróżujemy latem musimy liczyć się z tym, że jego karoseria staje się cmentarzyskiem dla dziesiątek zabitych owadów. W takim przypadku warto zastanowić się nad sprayami wyposażonymi w mocniejsze detergenty, tym bowiem niestraszne są nawet najmocniejsze zabrudzenia, a jednocześnie nie musimy martwić się o tym, że doprowadzą do uszkodzenia lakieru.
Woski samochodowe
Innymi rozwiązaniami, które pomagają w ochronie karoserii są woski. Te mogą mieć postać płynu, sprayu, a nawet pasty i nie tylko chronią lakier przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami, ale również dbają o jego wygląd. Ich stosowanie przyczynia się do tego, że płytsze rysy ulegają wypełnieniu, a do tego lakier bardziej się błyszczy, a kolor jest pogłębiony. To, na jaką formę preparatu się zdecydujemy, jest uzależnione przede wszystkim od naszych własnych preferencji. Na pierwszy plan wysuwają się w tym kontekście woski syntetyczne, o których wiadomo, że dają mocny połysk, choć ich wadą jest nieco sztuczny, plastikowy efekt.
Woski takie są jednak również trwalsze niż te, które bazują na składnikach naturalnych. Te ostatnie również posiadają właściwości nabłyszczające, ich największą zaletą jest jednak ocieplenie i pogłębienie barwy lakieru. Uważa się też, że są bardziej eleganckie, zapewniają bowiem spektakularny efekt. Sama częstotliwość woskowania również nie poddaje się prostym ograniczeniom i jest uzależniona przede wszystkim od tego, jak często i intensywnie użytkujemy samochód. Jeśli więc jesteśmy właścicielami klasycznego samochodu, który na co dzień stoi w klimatyzowanym garażu, a jednocześnie stosujemy w procesie jego ochrony jedynie najwyższej klasy kosmetyki, woskowanie może odbywać się dwa razy w roku i taka częstotliwość powinna zostać uznana za wystarczającą.
Z drugiej strony jednak, jeśli pojazd jest na drodze codziennie, a nocuje na parkingu osiedlowym, nawet woskowanie przeprowadzane raz na dwa miesiące nie musi się okazać wystarczające. Tu ciekawym rozwiązaniem mogą się okazać pasty, o których wiadomo, że dają oryginalny efekt długotrwałego nawoskowania.
Pomiędzy kolejnymi woskowaniami można też stosować spraye. Jeszcze przed nałożeniem wosku wskazane jest dokładne przygotowanie karoserii, w czym pomocne okazują się preparaty, których zadaniem jest wygładzenie powierzchni lakieru oraz usunięcie nalotów przemysłowych oraz płynu znajdującego się na klockach hamulcowych.