Czy używasz najlepszego szamponu samochodowego do swojego samochodu?

Czy używasz najlepszego szamponu samochodowego do swojego samochodu?

Każdy detailer i entuzjasta słyszał o metodzie 2 wiaderek, ale czy używasz odpowiedniego szamponu do swojego samochodu? Istnieje wiele różnych rodzajów szamponów, ale dla uproszczenia podzielę je na dwie kategorie.

Istnieją "czyste" szampony i szampony z dodatkami lub wzmacniaczami; czysty szampon to tradycyjny pomysł na szampon samochodowy, którego celem jest smarowanie, moc czyszczenia i koncentracja. Następnie istnieją rodzaje z dodatkiem wosku lub wzmacniaczy połysku, które mają na celu dodanie dodatkowej warstwy podczas mycia, który doda trochę połysku i ochrony.

Chociaż są one doskonałe i zrobić dokładnie to, co mówią, że będą, że dodatkowa warstwa może wpływać na ochronę już masz na samochodzie.

samochód

Na przykład, jeśli spędziłeś godziny detailing samochodu i dodanie ochrony w postaci hydrofobowego wosku lub uszczelniacza, aby ułatwić konserwację można faktycznie odbierać z hydrofobowego zachowania wody poprzez dodanie mniej hydrofobową warstwę na górze.

Więc... czego używać i kiedy: Jeżeli detailingujesz zabezpieczony samochód i chcesz go wyczyścić, używaj tylko czystego szamponu. Jeśli detailingujesz samochód bez ochrony lub z malejącą ochroną i nie zamierzasz jej uzupełniać tego dnia. Rozważ użycie szamponu z dodatkiem wosku.

Dorota Jachim

Redakcja lilironies.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji

Jak odpowiednio dbać o wnętrze samochodu?
Jakich kosmetyków samochodowych warto używać?
Które marki oferują najlepsze kosmetyki samochodowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

kontakt@lilironies.pl