Kosmetyki samochodowe - felgi, reflektory itd

Kosmetyki samochodowe - felgi, reflektory itd

Gdy felgi błyszczą, a opony zachwycają głęboką czernią, niejako automatycznie poprawia się ogólne wrażenie, jakie wywiera na nas samochód. Oczywiście, osiągnięcie takiego efektu wymaga starannych przygotowań, stosunkowo łatwo można jednak poradzić sobie z tego rodzaju zadaniem. (https://sklep.motogo.pl/pielegnacja-felg-i-opon-c8)

Felgi

Pierwszym krokiem powinno być w naszym przypadku zaopatrzenie się w specjalny spray, którego zadanie polega na usuwaniu brudu gromadzącego się na felgach. Jego działanie nie jest skomplikowane, musimy więc najpierw rozpylić preparat, a następnie pozostawić go na około 15 minut. Potem nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko doprowadzić do jego spłukania, na błyszczącą już nawierzchnię warto przy tym nałożyć specjalny wosk przygotowany właśnie z myślą o posiadaczach felg. Dzięki niemu przez dłuższy czas wygląd kół będzie się utrzymywał na wysokim poziomie.

Opony

Oczywiście, dbać możemy również o opony, na które czekają nie tylko spraye, pianki i żele, ale również czernidła. Gdy listwy i zderzaki są nielakierowane, możemy zabezpieczyć je z wykorzystaniem czernidła, choć ciekawym rozwiązaniem alternatywnym jest też wykorzystanie specjalnego płynu. Ten znany jest nie tylko z tego, że prowadzi do pogłębienia koloru, ale i z tego, że gwarantuje powstanie wodoodpornej powłoki, która może chronić pokryte elementy nie tylko przed brudem, ale i drobnymi uszkodzeniami.

Płyny samochodowe

Reflektory

Prawidłowa opieka nad reflektorami, szybami oraz lusterkami jest najczęściej możliwa dzięki sprayom, piankom oraz różnego rodzaju płynom. Te najlepsze nie tylko nie zostawiają smug, ale również pozostawiają na szklanej powierzchni specjalną warstwę ochronną, która zapobiega utrwalaniu się brudu. Innym ciekawym rozwiązaniem jest tak zwana „niewidzialna wycieraczka”. Jeśli rozprowadzimy ją na szybie możemy liczyć na szybkie skraplanie się wody i jej natychmiastowe spływanie z szyby. Szyba może dzięki temu szybciej wysychać.

Na zabrudzenia są też podatne dachy zwłaszcza, jeśli wykonano je z materiałów tekstylnych. Na szczęście, również z tym problemem możemy sobie poradzić, w sprzedaży dostępna jest bowiem szeroka gama kosmetyków wykorzystywanych właśnie do ich czyszczenia. Środki tego rodzaju radzą sobie między innymi z powierzchniami brezentowymi, tekstylnymi, moherowymi, a nawet winylowymi. Mogą przy tym usuwać nie tylko zanieczyszczenia, ale również plamy od twardej wody i te, które są efektem ptasich odchodów.

Tomasz Prokop

Redakcja lilironies.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji

Jak odpowiednio dbać o wnętrze samochodu?
Jakich kosmetyków samochodowych warto używać?
Które marki oferują najlepsze kosmetyki samochodowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

kontakt@lilironies.pl