Kosmetyki samochodowe - Forma i skład

Forma w jakiej występują kosmetyki samochodowe jest mocno zróżnicowana, pojawiają się jako aerozol, pasta, nasączane ściereczki. Spraye oraz ściereczki są przede wszystkim bardzo wygodne i łatwo będzie rozprowadzić taki preparat po danej powierzchni, nie będzie trzeba używać dodatkowych aplikatorów i to niezależnie od tego czy będzie to wosk do lakieru czy też nabłyszczanie do tapicerki. Nawilżaną ściereczką można usunąć zabrudzenia z szyb bez pozostawiania smug oraz długiego polerowania. Jeśli chodzi o pasty w takiej formie występują zazwyczaj woski oraz preparaty do usuwania rys. Ich stosowanie wymagać będzie większego nakładu pracy, jednak efekt będzie nieco lepszy i będzie się długo utrzymywał. (https://sklep.motogo.pl/pielegnacja-lakieru-c4)

Skład środków samochodowych

Składnikiem środków, które chronią karoserię i nabłyszczają będzie naturalny wosk palmowy carnauba. Jego zawartość w ostatecznym produkcie będzie zależna od producenta. W najdroższych i najlepszych produktach może to być nawet 70%. Ale zdarzają się takie woski, które mają jedynie kilka procent. Przykładem dobrego produktu będzie Chemical Guys Pete’s 53 przeznaczony do lakierów metalizowanych i akrylowych, który kosztując około 130 złotych posiada ponad 50% tego naturalnego wosku palmowego.

Pielęgnacja samochodowa

Woski oraz szampony mogą być uzupełniane również o specjalne wyciągi z owoców. Pojawiają się także olejki orzechowe czy mleko kokosowe. Okazuje się, że składniki naturalne mają zbawienny wpływ nie tylko na wygląd człowieka. Odżywiać będą także lakier, pogłębią kolor i sprawia, że ochrona będzie lepsza. Dodatkowo w sprzedaży są również woski całkowicie syntetyczne, które są tworzone od podstaw w laboratorium w formie polimerowej. Niektóre środki czyszczące do samochodów mają specjalne aktywne nanocząsteczki.

Kosmetyki samochodowe

Po wypolerowaniu będą one wypełniać rysy i tworzą specjalną warstwę ochronną, która odbija promienie słoneczne i chroni przed matowieniem oraz nowymi zadrapaniami. Poza tym również stanowi ona doskonały filtr UV. Przykładem będzie tutaj linia kosmetyków samochodów, która zawiera cząsteczki srebra firmy Amtra.

Akcesoria dodatkowe

Do pielęgnacji samochodu potrzebne będą również aplikatory wosku oraz płynów czyszczących oraz odżywki do opon. Są to różnego rodzaju gąbki, ściereczki z mikrofibry czy też bawełniane waciki i dobrych właściwościach. Do mycia dostępne będą rękawice z miękkich materiałów. Do tego dochodzą ręczniki oraz specjalne ściereczki delikatne do osuszenia karoserii. Po nałożeniu wosku lakier powinno się polerować najlepiej za sprawą dobrej maszyny polerskiej.

Dorota Jachim

Redakcja lilironies.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji

Jak odpowiednio dbać o wnętrze samochodu?
Jakich kosmetyków samochodowych warto używać?
Które marki oferują najlepsze kosmetyki samochodowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

kontakt@lilironies.pl