Jak wybrać kosmetyki samochodowe?

Nawet samochód, który będzie zaniedbany będzie można doprowadzić do takiego stanu, w którym będzie można go wystawić na targach branżowych w Genewie. Potrzeba jedynie odrobinę samozaparcia, pracy i dobrych kosmetyków.

Czy wiesz, do czego służy glinka?

Kosmetyki samochodowe to obecnie nie tylko szampon do mycia karoserii, ale całe serie produktów do opon, felg, szyb czy reflektorów. Zanim rozpoczniemy zakupy warto zadać sobie kilka pytań. Czy karoseria jest w dobrym stanie, nie ma uszkodzeń, czy auto potrzebuje czyszczenia kompleksowego, czy chcemy mieć lepszą widoczność w deszczowe dni. (https://sklep.motogo.pl/pielegnacja-lakieru-c4Środki określone jako car spa dzielić można na kilka kategorii ze względu na to jak są przeznaczone do pielęgnacji elementów zewnętrznych: karoserii szyb felg opon nielakierowanych zderzaków i listew dachów w kabrioletach oraz takich do wnętrza auta: elementów plastikowych tapicerki i skóry szyb Mamy również specjalnie przygotowywane linie kosmetyków do silników.

Wnętrze samochodu

Plastikowe elementy deski rozdzielczej oraz kokpit będzie można czyścić środkami nabłyszczającymi, które pozostawią również chroniącą przed osiadaniem kurzu warstwę i przyjemny zapach. Tapicerkę tekstylną można czyścić z użyciem kilku różnych preparatów, pianki, szamponu, sparya. Najwygodniejszy będzie sprawy. Do szyb oraz lusterek nadaje się płyn, który będzie ograniczył parowanie. np. Atas Rox w aerozolu, lub preparatNano Silver antypara. Dobrze mieć również nawilżane ściereczki, którymi w każdym momencie będzie można czyścić szybę z tłustych plam, odcisków, pary.

Tapicerka auta

Jeśli mamy w samochodzie skórzaną tapicerkę należy się jej odpowiednie traktowanie środkami, które będą zabezpieczać skórę przed wodą i sprawią, że będzie miękka oraz elastyczna. Dzięki temu będzie odporna na pękanie. Dostępne są także specjalne pasty z UV. Przydatne są dla właścicieli kabrioletów. Jeśli tapicerka w samochodzie ma nieprzyjemny zapach rozwiązaniem mogą być także specjalne perfumy, które maja zapach dawnych skór garbowanych z użyciem środków roślinnych.

Silnik

Do mycia silnika trzeba stosować preparaty, które są bezpieczne dla kabli i przewodów paliwowych. Na rynku mamy specjalne spraye, które z łatwością będą usuwać zabrudzenia ze smarów oraz olejów i nie będą szkodzić instalacji elektrycznej czy paliwowej.

Dorota Jachim

Redakcja lilironies.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji

Jak odpowiednio dbać o wnętrze samochodu?
Jakich kosmetyków samochodowych warto używać?
Które marki oferują najlepsze kosmetyki samochodowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

kontakt@lilironies.pl