Jak uprać wnętrze auta?

Jak uprać wnętrze auta?

Auto, które jest wiekowe niekoniecznie musi mieć brzydki zapach. Zamiast nasz pojazd perfumować lepiej będzie go oczyścić. Skąd w samochodzie taki brzydki zapach będzie się pojawiał? Najczęściej będzie to wynik działania roztoczy, które gromadzą się w tapicerkach samochodów. Bakterie w układzie wentylacji, klimatyzacji pojawiają się także w filtrach kabinowych i dość szybko zaczynają się mnożyć.

Wszystko może zostać zatkane, pojawiać się będzie kurz i resztki organiczne, które będziemy tam wozić miesiącami. A to zdecyduje o tym, że mamy niekorzystny wpływ na samochód, co prowadzi do sytuacji, w której zaczynają pojawiać właśnie brzydkie zapachy.

Jeśli o pewne elementy samochodu nie będziemy dbać to niestety ryzyko pojawienia się brzydkich zapachów będzie bardzo duże. Ograniczony zostanie przepływ powietrze i to będzie znaczyć, że konieczna będzie zmiana filtra. Może się dzięki temu okazać, że już będzie odczuwalna znacząca poprawa. Gorzej jednak jest w momencie, gdy auto jest zawilgocone albo też dochodzi do jego podtopienia. W takiej sytuacji woda spowoduje zniszczenia, które będą utrudniać nam usuwanie zabrudzeń czy brzydkich zapachów. Może się to właściwie okazać niemożliwe. To taki problem, z którym niekiedy w ogóle nie będzie można sobie poradzić. Tak to właśnie wygląda, gdy chodzi o samochody popowodziowe, które w komisach są prezentowane z otwartymi szybami i jednocześnie z rzędem choinek zapachowych, które mają walczyć o usunięcie brzydkich zapachów.

Skuteczne pranie tapicerki

Tapicerka – pranie

Przygotowanie do czyszczenia wnętrza

Jeśli chcemy prać samochód wcześniej musi być on odpowiednio odkurzony. Jeśli tego nie zrobimy to płyn do mycia niestety zacznie się mieszać z zabrudzeniami i pojawi się błoto. Dalej z niego takie plamy, które do usuwania będą bardzo trudne. Do odkurzania przyda się ssawka szczelinowa, która ma dawać nam możliwość na usuwanie zabrudzeń z miejsc, które są trudno dostępne. Czasami w samochodzie źródłem smrodu będą resztki jedzenia, dlatego dokładne oczyszczenie samochodu będzie rzeczywiście bardzo ważne. Jeśli jest szansa na wyjęcie foteli czy ich złożenie, tak by czyszczenie było skuteczniejsze jest to rzeczywiście korzystne rozwiązanie, wtedy można odkurzaczem dotrzeć do takich miejsc, które są trudno dostępne.

Pranie wnętrza samochodu

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest dobry środek w spreju. Jeśli ktoś będzie posiadał profesjonalny odkurzacz piorący to możliwe, że on będzie lepszym rozwiązaniem. Do auta, które jest nieco większe dobrze będzie zdecydować się na kilka opakowań takiego środka. Wydatek możliwe, że będzie spory, ale warto się na niego decydować, ponieważ dzięki temu skuteczniejsze będzie sprzątanie samochodu.

Mateusz Ślusarczyk

Redakcja lilironies.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji

Jak odpowiednio dbać o wnętrze samochodu?
Jakich kosmetyków samochodowych warto używać?
Które marki oferują najlepsze kosmetyki samochodowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

kontakt@lilironies.pl