Najlepsze sposoby na ochronę samochodu w słoneczny dzień

Najlepsze sposoby na ochronę samochodu w słoneczny dzień

Jeśli pozostawimy samochód w pełnym słońcu, mamy prawo spodziewać się problemów i nie powinniśmy być zaskoczeni tym, że będą miały one miejsce. Lakier samochodu, podobnie jak ludzka skóra, niszczy się już na skutek niedługiego kontaktu z promieniami słonecznymi.

Początkowo mamy do czynienia ze zmianami, które są ledwie widoczne, z czasem jednak dochodzi do ich pogłębiania się, a nasza niefrasobliwość ma coraz wyższą cenę. Oczywiście, najbardziej naturalnym rozwiązaniem tego problemu wydaje się być decyzja o tym, aby zawsze parkować w cieniu, mamy jednak do czynienia z założeniem, o którym wiadomo, że wprowadzenie go w życie nie jest prostym zadaniem.

Dach nad… dachem

Słońce wędruje po niebie, tam więc, gdzie obecnie jest cień, już za moment może pojawić się słońce, a wtedy nasze wysiłki nie zdadzą się na wiele. Nie inaczej sytuacja przedstawia się wówczas, gdy mamy do czynienia z garażem. Samochód trzymany w garażu nie nagrzewa się, gdy jednak jesteśmy mieszkańcami któregoś z większych polskich miast, marzenie o jego wynajmie lub zakupie może być niemożliwe do zrealizowania ze względów finansowych. Jeśli więc nie mamy szans na zapewnienie naszemu samochodowi dachu, powinniśmy pomyśleć o innych rozwiązaniach.

Folie ochronne do samochodu

Osłony

Jednym z nich jest inwestycja w folię ochronną zakładaną na przednią szybę. Zakup folii jest godny polecenia z przynajmniej kilku powodów. Na pierwszy plan wysuwa się to, że mamy do czynienia ze skutecznym rozwiązaniem. Nie można jednak nie docenić i tego, że folia zwykle nie jest droga. Innym rozwiązaniem, które chroni nie tylko samą przednią szybę, ale cały samochód, jest pokrowiec albo plandeka. To właśnie pokrowce królowały na polskich parkingach przed kilkunastu laty, po okresie zapomnienia wydają się przy tym powracać do łask. Ich znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim wysoka jakość, nie bez znaczenia jest jednak i to, że i one nie są rozwiązaniami drogimi. Powinniśmy się nad nimi zastanowić zwłaszcza wówczas, gdy zostawiamy samochód na dwa lub trzy dni i nie mamy wpływu na jego lokalizację w słoneczny dzień.

Tomasz Prokop

Redakcja lilironies.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji

Jak odpowiednio dbać o wnętrze samochodu?
Jakich kosmetyków samochodowych warto używać?
Które marki oferują najlepsze kosmetyki samochodowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

kontakt@lilironies.pl