Zadbaj o lakier przed zimą

Zadbaj o lakier przed zimą

Lakier w samochodzie przeżywa ciężki okres zimą. Będzie wtedy narażony na czynniki takie jak mróz, błoto czy sól drogowa. To właśnie one będą niszczyć jego powłokę lakierniczą. Dochodzi do tego brak dobrych warunków do tego, by o pojazd zadbać. Dlatego o auto na okres zimowy dbajmy już jesienią.

Największe zniszczenia na lakierze będą się pojawiać właśnie zimą. Na ulicach pojawia się wtedy piasek, sól a niekiedy nawet żwir. Będzie można dość szybko przekonać się jak te elementy niszczą nasz lakier, gdy zobaczymy, że będą się znajdować ślady po tym na naszym lakierze. Jeśli chcemy dbać o lakier zacząć trzeba od dokładne mycia z szamponem o neutralnym pH. Warto także wybrać szampon bez dodatku wosku, by potem zabezpieczenie zrealizować samemu dobrym jakościowo produktem.

Usuwanie zabrudzeń

W momencie, gdy zabrudzenia nie będą chciały się usunąć myciem gąbką z szamponem będzie trzeba pomyśleć o specjalnych chemicznych preparatach do usuwania zabrudzeń. Do tych twardych i zaschniętych zanieczyszczeń trzeba będzie używać specjalnej glinki lakierniczej, która pozwoli skutecznie doczyścić lakier.

Pielęgnacja lakieru samochodowego

Rysy i wżery

Sól będzie wnikać we wszystkie szpary lakieru i tak może dojść do zniszczenia blachy. Jeśli na lakierze są rysy będzie można je polerować cleanerem, który te delikatne zniszczenia usunie. Potem po delikatnym polerowaniu będzie należyta powierzchnia, na której będzie można zacząć nakładać wosk, by w ten sposób powłokę lakierniczą na samochodzie skutecznie zabezpieczyć i odzyskać doskonały jej wygląd.

Polerowanie

Jeśli lakier jest bardziej zniszczony, mocno zmatowiony musimy wykonywać jego polerowanie i tutaj już konieczna stanie się specjalna pasta polerska. Miękką ściereczką będzie trzeba rozprowadzić małą ilość pasty i pocierać do jej zniknięcia oraz uzyskania zadowalającego połysku. Można również znaleźć w sklepach specjalne zestawy do usuwania rys.

Jeśli wykonamy polerowanie będzie trzeba zająć się już ostatnim etapem i będzie to nakładanie wosku. Po nałożeniu będzie trzeba poczekać i następnie dobrze wypolerować powierzchnię samochodu.

Mateusz Ślusarczyk

Redakcja lilironies.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji

Jak odpowiednio dbać o wnętrze samochodu?
Jakich kosmetyków samochodowych warto używać?
Które marki oferują najlepsze kosmetyki samochodowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

kontakt@lilironies.pl