Jak chronić lakier w okresie letnim?

Jak chronić lakier w okresie letnim?

Odpowiednio zadbany lakier to gwarancja, że auto będzie prezentowało się nienagannie o każdej porze roku.

Estetyka powłoki lakierniczej

Każdy kierowca stara się dbać o własny samochód nie tylko pod względem technicznym, ale także estetycznym – kluczowym elementem w tej kwestii jest przede wszystkim karoseria, o którą należy dbać przez cały rok.

1.Prawidłowe mycie karoserii

Odpowiednie mycie to podstawowy krok ochrony lakieru – w okresie letnim zabieg ten powinien być wykonywany co 2-3 tygodnie, zapobiegnie to nadmiernej ilości zanieczyszczeń, które nie wpływają korzystnie na powłokę lakierniczą.

W miarę możliwości należy unikać myjni bezdotykowych, które nie dość, że nie są zbyt dokładne, mogą uszkodzić delikatną karoserię poprzez wysokie ciśnienie wody i twarde szczotki.

Zdecydowanie bezpieczniejsze jest mycie ręczne z wykorzystaniem delikatnej szmatki.

2.Woskowanie lakieru

Oczyszczoną karoserię można poddać woskowaniu, czyli pielęgnacja z wykorzystaniem dobrej jakości wosku. Woskowanie powinno obejmować cały samochód, także na pozór mało znaczące detale.

Wiele osób kojarzy woskowanie ze żmudnym polerowaniem – warto pamiętać, że działanie to jest zarezerwowane wyłącznie dla osób, które w szczególny sposób zamierzają pielęgnować swój samochód.

Auto na błysk

Woskowanie to zabieg, który wymaga znacznie mniej pracy, a co ważniejsze, w sklepach bez problemu można znaleźć wysokiej jakości woski, które zapewniają optymalne efekty, a przy tym są bardzo łatwe w użyciu. Warto pamiętać, że jakość preparatu jest bardzo ważna – nieodpowiednio dobrany może przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego też nie warto ryzykować.

Wbrew pozorom woskowanie to bardzo ważny element pielęgnacji samochodu, której celem jest wzmocnienie ochrony i bezpieczeństwa elementów lakierowanych, w tym karoserii.

Woskowanie należy wykonywać z wykorzystaniem szmatki z delikatnej mikrofibry.

Zabieg ten sprawi, że kolor będzie bardziej żywy i bardziej wyrazisty.

Który wosk najlepszy?

Wybór wosków jest bardzo szeroki, najlepsze są jednak produkty, które nie tylko nabłyszczają, ale także chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV. Doskonałą propozycją mogą być woski K2, które cechują się przystępną ceną i wysoką jakością, a co ważniejsze, zapewniają pożądane efekty.

Pod żadnym pozorem nie należy polerować samochodów, które nie zostały uprzednio umyte.

Dorota Jachim

Redakcja lilironies.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji

Jak odpowiednio dbać o wnętrze samochodu?
Jakich kosmetyków samochodowych warto używać?
Które marki oferują najlepsze kosmetyki samochodowe?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

kontakt@lilironies.pl